Ogłoszenia

maj 6, 2018

Ogłoszenia 06.05.2018


nasze ogłoszenia

Ogłoszenia 
VI Niedziela Wielkanocna - 05 maja 2018 
 
 
1.  Dzisiaj w naszym kościele dzieci klas trzecich przystępują do I Komunii świętej. Dzieci te przeżywają Biały Tydzień od poniedziałku do soboty na Mszy św. o godz. 18,30.
2.  Po Mszy św. o godz. 13-tej – zapraszamy na spotkanie modlitewne dla Kół Różańcowych. 
3.  Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe w naszym kościele o godz. 18.00.
Zachęcamy również, aby modlić się Litanią Loretańską przy kapliczkach w naszym mieście oraz przy kapliczkach na wioskach. 
4.  W zakrystii można nabyć prasę katolicką "Niedziela" i "Gość Niedzielny" w którym jest artykuł o naszym jubileuszu, który przeżywaliśmy.
5.  Zostało kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę Szlakiem sanktuariów Maryjnych: Francja, Hiszpania, Włochy, w terminie od 8 do 17 lipca. Plan wyjazdu można pobrać w zakrystii. 
6.  Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.
7.  W przyszłą niedzielę w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dzieci klas czwartych będą miały Rocznicę swojej I Komunii św. w dwóch grupach: 
a) Grupa I podczas Mszy św. o godz. 10-tej. Do grupy I należą dzieci z klasy 4a i 4c ze Szkoły nr 2 w Rawie oraz dzieci 
z Pukinina. Przygotowania do uroczystości dla grupy I 
w poniedziałek i wtorek o godz. 16-tej. 
 
b) Grupa II podczas Mszy św. o godz. 11,30. Do tej grupy należą dzieci z klasy 4b i 4d ze szkoły nr 2 w Rawie. Przygotowania dla grupy II w środę i czwartek o godz. 16-tej. Spowiedź dla grupy I i grupy II w sobotę, o godz. 12.30. 
 
8.  Również w niedzielę 13 maja po Mszy św. o godz. 18.30, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją na Zamek. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
9.  Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Dariusz Misztal serdecznie zaprasza na spotkanie poświęcone księdzu Wacławowi Karłowiczowi, które odbędzie się w poniedziałek 14 maja o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Szczegóły są zamieszczone w gablocie.
 
   W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności, śp. Franciszka Cybulskiego, Jacka Magierę i Franciszka Redlickiego. W ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych, Dobroczyńców kościoła i klasztoru odmówmy wspólnie: "Wieczny odpoczynek … "