Ogłoszenia

kwi 7, 2018

Ogłoszenia 08.04.2018


nasze ogłoszenia

Ogłoszenia
II Niedziela Wielkanocna,  08.04.2018 r.
 

Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.

Ofiary zbierane do puszek po Mszach św. są przeznaczone na Caritas.

W zakrystii można nabyć prasę katolicką Niedziela i Gość Niedzielny.

W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę do MB Pocieszenia.

Zaproszenie na Jubileusz 80.lecia
 

Ojcowie Pasjoniści przybyli do Rawy Mazowieckiej w roku 1938.

Obchodzimy więc Jubileusz osiemdziesięciolecia naszego pobytu oraz służby Bogu i ludziom w naszym mieście. Dlatego chcemy Was zaprosić na uroczystości, podczas których będziemy dziękować Bogu za wszelkie dobro jakie w tym czasie dokonało się w Małym Kościółku przez posługę żyjących i wielu już nie żyjących zakonników. 

Główne uroczystości rozłożone są na dwa dni.
 
DZIEŃ PIERWSZY - sobota, 21 kwietnia

godz. 9,00 - zapraszamy dzieci i młodzież do Szkoły Podstawowej nr 2 na zawody sportowe w tenisie stołowym o Puchar Ojców Pasjonistów. Szczegóły dotyczące zgłoszeń zostaną podane w przyszłą niedzielę.

godz. 19,00 - zapraszamy całe rodziny na uroczysty Jubileuszowy Różaniec. Rozpoczniemy w kościele, a następnie procesja różańcowa odbywać się będzie wokół naszego kościoła. Warto, jeśli to możliwe, zabrać ze sobą małe światełka lub świece. Z tej racji, nadzwyczajne spotkanie wszystkich Róż Różańcowych istniejących przy naszym kościele, a także Kół Różańcowych Rodziców modlących się za dzieci, odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11,30 w auli nowego klasztoru.

 
DZIEŃ DRUGI - niedziela, 22 kwietnia
godz. 11,30 - Jubileuszowa Msza św. dla dzieci połączona

z błogosławieństwem, a bezpośrednio po Mszy św. przedstawienie,

pt. "Pod skrzydłami rawskiego anioła"

godz. 13,00 - Msza św. Dziękczynna z racji 80.lecia, której przewodniczył będzie Ks. Biskup Wojciech Osial. Po Mszy św. piknik przy kościele. Przygotowaniem do Mszy św. będzie Rozważanie Jubileuszowe, pt. "Razem wokół krzyża i serca"
o godz. 12.45.

 

Na nasze uroczystości zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolicy. Przekażcie to zaproszenie innym. Niech nie zabraknie w dniach Jubileuszu tych, dla których Mały Kościółek był i jest nadal miejscem szczególnym, przede wszystkim miejscem doświadczenia łaski Bożej i błogosławieństwa oraz naszej wspólnej życzliwości.

 

W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: śp. Marlenę Dobrowolską, Stanisława Jaśkiewicza, Halinę Skoczek oraz Janinę Tkaczyk. W ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych, Dobroczyńców kościoła i klasztoru odmówmy wspólnie Wieczny odpoczynek …