Aktualności >> Aktualności

Aktualności

sty 6, 2018

Ogloszenia niedzielne


 06.01.2018 r.

Ogłoszenia
Niedziela Uroczystość Objawienia Pańskiego
06.01.2019 r.
 

1.    Dzisiaj przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcenie kredy i kadzidła będzie na każdej Mszy św.

Zapraszamy także na VI Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w kaplicy na Sójczym Wzgórzu. Wymarsz ok godz. 13.30
w kierunku „Rawskiego Betlejem”

2.    Dziś po mszy św. o g.13,00 nie będzie zebrania w kościele dla kół różańcowych, a odbędzie się w sobotę 19 stycznia po Mszy św. o g.8.30
w klasztorze jako spotkanie opłatkowe.

3.    W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2019 r. oraz w buteleczkach woda świecona na kolędę. Dochód jest przeznaczony na wyjazd zimowy ministrantów. Można nabyć prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny.

4.    Zapraszamy na IV Rodzinny turniej w piłce Nożnej o puchar ojca Przeora naszego klasztoru 13 stycznia w Hali Milenium w Rawie Maz. odprawa techniczna i rejestr drużyn o godz. 13.00. Więcej informacji na banerze i plakatach. Dzisiaj również można wesprzeć nasz turniej dobrowolną ofiarą do puszek lub w zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać.

5.    Kurs przedmałżeński na czas kolędy zostaje odwołany. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek 22 stycznia 2019 r. o godz. 19.10. Poradnia rodzinna dla narzeczonych będzie we wtorek 15 stycznia o godz. 17.20 w klasztorze.

6.    Nasza parafia wspólnie z Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej pw. św. Gemmy Galgani, mającym swoją siedzibę w naszym klasztorze, zachęca do udziału w pielgrzymce do Włoch, która odbędzie się od 8 do 19 lipca 2019 roku. Szczegółowy program i kosztorys można nabywać w kancelarii parafialnej.

7.    Zapraszamy na sobotnie nabożeństwa o g.18,00 do M.B. Pocieszenia. Dziękujemy za składane prośby i podziękowania do nowej skrzynki umieszczonej w bocznym ołtarzu M.B. Częstochowskiej. Nowe wzory kartek do pobrania są umieszczone z boku skrzynki.

8.    Zapraszamy na nowy religijny film kinowy pt. „Chleb z nieba” , którego projekcja odbędzie się w kinie w MDK w piątek 18 stycznia o g.19,00. Cena biletu- 13 zł. Bilety są od dzisiaj do nabycia w zakrystii. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

9.    Zachęcamy wiernych do korzystania z nowej strony parafialnej www.pasjoniscirawamazowiecka.pl oraz z Facebooka parafii Ojców Pasjonistów.

 
 

Oto plan kolędy w tym tygodniu

7 stycznia, poniedziałek 

od godz. 9.30 - Bogusławki Małe, Bogusławki Duże i Świnice

od godz. 16-tej - Osiedle 9 Maja 2 i 3 

 

8 stycznia, wtorek 

od godz. 16-tej - Osiedle 9 Maja 1, 5, 6

                                Skorupki, Zatylna i Ziemowita  
 

9 stycznia, środa

od godz. 9.30 - Kaleń 

od 16-tej - Osiedle 9 Maja 4 oraz ul. Reymonta, Targowa

                    i Konstytucji 3 Maja
 
 10 stycznia, czwartek

od 16-tej - Osiedle 9 Maja 7 oraz ul. Warszawska i Lenartowicza

 

11 stycznia, piątek  

od 16-tej - Osiedle 9 Maja 8, 9, 10 oraz ul. Kilińskiego i Miła

 

12 stycznia, sobota 

od godz. 9,30 - ul. Zamkowa Wola do wiaduktu

                               i za wiaduktem

Kolęda jest Wizytą Duszpasterską. Należy odpowiednio przygotować mieszkanie i domowników. Prosimy o przysłanie pojazdów w celu usprawnienia kolędy. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest nieczynna.

10.W tym tygodniu Pan powołał do wieczności naszych parafian: Jacka Drewniaka i Zofię Gałka. W ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych, Dobroczyńców kościoła i klasztoru odmówmy wspólnie: Wieczny odpoczynek …